مصاحبه با لی چانگ وی

6 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 29 دقیقه

مصاحبه با لی چانگ وی بعد از مسابقات پکن 1

00:04:45

رایگان

در مسابقات المپیک 2012 لندن، ورزشکار شماره یک چین، «لین دن» در مقابل «لی چانگ-وی» به میدان رفت. تمام مردم مالزی چشم به تلویزیون دوخته بودند تا بازی «چانگ-وی» را ببینند. «چانگ-وی» استرس زیادی را تحمل می‌کرد، چرا که پای مدال طلای المپیک در میان بود. استرس «چانگ-وی» زمانی شروع شد که در اولین روز تمرینات از او خواستند که تست دوپینگ بدهد.

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

مصاحبه با لی چانگ وی

مصاحبه با لی چانگ وی

تعداد ویدئو: 6

خواستگاه رشته ورزشی بدمینتون امروزی، کشور هند است. این بازی رقابتی زیبا و پرتحرک در این کشور اولین بار توسط افسران ارتش انگلستان از هند به کشورشان انتقال داده شد. یک دوک انگلیسی به طور رسمی این بازی را میان طبقه‌ مرفه جامعه‌ انگلستان معرفی کرد و از آنجا گسترش یافت. این بازی در طی سالیان طولانی به قدری پیشرفت کرد و شناخته شد که به سایر کشورها راه یافت و در سال 1934 فدراسیون جهانی بدمینتون تاسیس شد که درحال حاضر اداره مرکزی آن در کشور انگلستان است. این برنامه راجع به بدمینتون باز حرفه‌ای به نام «لی چانگ وی» است. او به مدت 199 هفته متمادی رتبه اول رنکینگ جهانی این رشته را در اختیار خود داشت. در قسمت اول او از شکست خود در مقابل «لین دان» در فینال مسابقات المپیک 2008 و در یک قدمی مدال طلا می‌گوید که باعث شد اولین مدال نقره مالزی را در مسابقات انفرادی بدمینتون مردان در تاریخ مالزی، کسب کند. بعد از آن «لی چانگ وی» از حس بدی که بعد از این شکست داشت می‌گوید و اینکه چطور مایوس و ناامید شده بود. با این وجود مردم مالزی مانند یک قهرمان ملی به استقبال او رفتند. این ورزشکار ابتدا قصد داشت در 2010 از ورزش بدمینتون کناره‌گیری کند اما تصمیم می‌گیرد برای رسیدن به مدال طلا در المپیک 2012 لندن دوباره تلاش کند. در قسمت آخر «لی چانگ وی» از مشکل بودن مسیر کسب مدال طلا و حتی مدال نقره صحبت می‌کند. او همیشه از حمایت‌های مربیش «میسبون» برخورددار بوده است. «میسبون» نیز پشتکار و تلاش مداوم این ورزشکار و خواست قلبی او برای کسب مقام اول را ستایش می‌کند. با دیدن این برنامه متوجه احساسات عمیق این ورزشکار مالزیایی می‌شویم که چطور برای هدفش ارزش فراوان قائل بوده و تمام تلاشش را برای کسب نتایج بهتر به کار می‌گیرد. جمله‌ای از مربی «میسبون» همیشه در ذهن «لی چانگ وی» نقش بسته است که می‌گوید: یک قهرمان واقعی همیشه تنهاست.

اصول بدمینتون برای مبتدیان

اصول بدمینتون برای مبتدیان

تعداد ویدئو: 3

در این دوره به ورزش پر طرف‌دار «بدمینتون» می‌پردازیم. رشته ورزشی بدمینتون امروزی از کشور هندوستان آغاز شده است. این بازی رقابتی زیبا در هند توسط افسران ارتش انگلستان از هند به کشورشان انتقال داده شد. یک دوک انگلیسی رسما این بازی را میان طبقه‌ مرفه جامعه انگلستان معرفی کرد و از آنجا گسترش یافت. آنها بازی جدید را به نام محلی دوک «بدمینتون» نامیدند. این بازی در طی سالها به قدری پیشرفت کرد و به سایر کشورها راه یافت که در سال 1934 فدراسیون جهانی بدمینتون تاسیس شد و در حال حاضر اداره‌ مرکزی آن در انگلستان است. در این مجموعه «نیا ترن»، مربی اتحادیه‌ بدمینتون خلیج شرقی، نحوه‌ صحیح گرفتن راکت در این ورزش را توضیح می‌دهد. روش آموزشی او مخصوص مبتدی‌ها بوده و تمام حرکات پایه‌ ورزش بدمینتون را با جزئیات بیان می‌کند و هم‌زمان به مخاطب نشان می‌دهد. او در قسمت اول شیوه‌ قرارگیری دست روی راکت بدمینتون را در هنگام زدن ضربه «بک هند» و «فور هند» آموزش می‌دهد. در ادامه برنامه، مکانیسم حرکت هرکدام را از بالای سر توضیح می‌دهد. در قسمت بعدی «ترن» درباره‌ ضربه‌ «فور هند» توضیحاتی را به مخاطب ارائه می‌دهد. طرز صحیح در دست گرفتن راکت در فیلم نشان داده می‌شود و او همراه با توضیحات کامل، زدن این ضربه را از پایین به علاقه‌مندان مبتدی یاد می‌دهد. سپس با نحوه‌ زدن ضربه‌ «بک هند» از پایین آشنا می‌شویم. در این حرکت چرخش درست بدن اهمیت زیادی دارد تا راکت با زاویه‌ مناسبی به توپ بخورد و شتاب دلخواه را به آن بدهد. با گفته شدن هر مطلب جدید، نحوه‌ اجرای آن در عمل را به خوبی می‌بینیم. در نهایت «ترن» درباره‌ حرکت صحیح پا توضیح می‌دهد. خیز ورزشکار در هر نقطه از زمین بسیار مهم است چرا که اگر اشتباه قدم بردارد، احتمال آسیب دیدگی وجود دارد. همچنین رسیدن به منطقه‌ مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان، در این ورزش بسیار اهمیت دارد. او اول ضربه‌ «فور هند» رو به جلو و نحوه‌ قرارگیری پاها برای زدن ضربه‌ دلخواه را توضیح می‌دهد. در این مجموعه نحوه زدن ضربه «بک هند» از جلو، جابه جایی پاها حین زدن ضربه و بعد از آن، سرویس کوتاه و سرویس بلند شرح داده خواهد شد.