مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 و 74 کیلوگرم

22 ویدیو

مدت دوره: 3 ساعت و 32 دقیقه

المپیک ریو ۲۰۱۶- کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم - حاجی علی‌اف- دوبوف بلغارستانی

00:09:00

رایگان

در یکی از جدال‎های حساس بازی‎های کشتی آزاد، حاجی علی‌اف از کشور آذربایجان و ولادیمیر دوبوف بلغارستانی دیدار رده‌بندی وزن 57 کیلوگرم را برگزار کردند. در این جدال حساس، کشتی‎گیر آذربایجانی عملکرد بهتری را نسبت به حریف به نمایش گذاشت و موفق شد با نتیجه 5 بر 4، نماینده کشور بلغارستان را شکست دهد. با هم به تماشای این رقابت دیدنی می‎نشینیم.

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

کشتی آزاد- المپیک 2012

کشتی آزاد- المپیک 2012

تعداد ویدئو: 8

در دوره جذاب ویدیویی «کشتی آزاد- المپیک 2012» با ما همراه باشید. مسابقات کشتی المپیک 2012 لندن در دو سبک آزاد و فرنگی از تاریخ 5 الی 12 آگوست در سالن اکسل شهر لندن برگزار گردید. ورزشکاران کشورهای مختلف که با کسب سهمیه به رقابت‎های کشتی آزاد المپیک لندن راه یافته بودند، برای تصاحب مدال طلای المپیک در وزن‎های 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم به روی تشک رفتند. نمایندگان کشتی آزاد کشورمان ایران نیز در تمامی اوزان این دوره از رقابت‌ها حضور داشته و برای به دست آوردن خوش‎رنگ‎ترین مدال مسابقات، به رقابت با حریفان خود پرداختند. حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور و مهدی تقوی کشتی‎گیران ایرانی اوزان 55، 60 و 66 کیلوگرم بودند که با قبول شکست از رقیبان از راه‎یابی به مراحل نهایی باز ماندند. در 84 و 120 کیلوگرم، احسان لشگری و کمیل قاسمی توانستند با پیروزی در دیدار رده‌بندی به مدال برنز المپیک دست یابند. اما درخشان‏ترین عملکرد را در بین دلیر مردان کشتی آزاد، صادق گودرزی، ورزشکار ملایری کشورمان به جای گذاشت که با شکست حریفانی از کشورهای بلغارستان، ازبکستان و مجارستان در فینال وزن 74 کیلوگرم برابر جردن باروز آمریکایی حاضر گردید. در دیدار نهایی، صادق گودرزی علی‌رغم تلاش فراوان در دو ست مغلوب کشتی‎گیر آمریکایی شد و به مدال نقره المپیک بسنده کرد. البته رقابت‎های کشتی آزاد المپیک 2012 لندن، برای ایرانیان با خاطره تلخی نیز همراه بود. جایی که رضا یزدانی در وزن 96 کیلوگرم، پس از شکست دادن کشتی‎گیران کشورهای روسیه و قرقیزستان به دیدار نیمه نهایی راه یافت؛ اما با مصدومیتی سنگین از ادامه مسیر باز ماند تا یکی از شانس‎های کشتی ایران در کسب مدال، وداع تلخی با المپیک لندن داشته باشد. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

کشتی فرنگی- المپیک 2012

کشتی فرنگی- المپیک 2012

تعداد ویدئو: 4

در دوره ویدیویی «کشتی فرنگی- المپیک 2012» به رقابت‌های فینال فرنگی‎کاران ایرانی در المپیک لندن می‎پردازیم. مسابقات کشتی فرنگی المپیک لندن از تاریخ 5 الی 12 آگوست 2012، علاقه‎مندان و تماشاگران بسیاری را در سالن اکسل شهر لندن گردهم آورد. ورزشکاران کشورهای مختلف در اوزان 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم به میدان رفتند که نمایندگان کشورمان ایران نیز در تمامی وزن‎ها به جز در 74 کیلوگرم حضور داشتند. در وزن 55 کیلوگرم، حمید سوریان حریفانی از کشورهای قرقیزستان، مجارستان و دانمارک را از پیش‎رو برداشت و راهی فینال مسابقات شد. نابغه کشتی فرنگی ایران در دیدار نهایی نیز با روشن بایراموف روبرو گشت و با شکست دادن فرنگی‌کار جمهوری آذربایجان، مدال طلای المپیک را از آن خود کرد. امید نوروزی، دیگر دلاور مرد فرنگی‎کار کشورمان با نمایش‎ مقتدرانه خود توانست به فینال وزن 60 کیلوگرم راه یابد و با کسب مدال طلا، افتخاری بزرگ برای ایران به ارمغان آورد. همچنین نباید از کشتی‎های دلاورانه قاسم رضایی، ورزشکار وزن 96 کیلوگرم به سادگی گذشت؛ چرا که با طی مسیری بسیار دشوار و شکست فرنگی‌کارانی از ترکیه، ارمنستان، کوبا و روسیه مدال زرین المپیک را به دست آورد. در پایان مسابقات، علی‌رغم عدم کسب مدال توسط سایر ورزشکاران ایرانی در اوزان 66، 84 و 120 کیلوگرم، کاروان کشتی‌فرنگی کشورمان عملکرد فوق‌العاده‎ای را بر جای گذاشت و با کسب عنوان قهرمانی کشتی فرنگی ایران در المپیک 2012 لندن به کار خود خاتمه داد. با ما همراه باشید.

مسابقات بزرگان کشتی ایران

مسابقات بزرگان کشتی ایران

تعداد ویدئو: 5

در دوره ویدیویی «مسابقات بزرگان کشتی ایران» با برخی از مشاهیر و اسطوره‎های کشتی کشورمان آشنا شده و رقابت‌های خاطره‌انگیز آنان را با یکدیگر مرور می‌کنیم. رشته ورزشی کشتی در کشورمان ایران از محبوبیت بالایی نزد مردم برخوردار است. همه ساله علاقه‎مندان بسیاری از مسابقات و رقابت‎های مختلف کشتی دیدن نموده و عده فراوانی نیز این ورزش جذاب را به صورت حرفه‎ای دنبال می‎کنند. چنین شوق و علاقه‎ای سبب شده تا در طول سالیان متوالی، نوابغ و اسطوره‎هایی در ورزش کشتی کشورمان ظهور کنند و بتوانند هم در عرصه داخلی و هم در رویدادهای بین‌المللی، نامی بزرگ برای خود کسب نمایند. البته یکی از خصوصیات ورزشکاران رشته کشتی در ایران، برخورداری از منش پهلوانی و رسم جوانمردیشان است که آنها را فارغ از کسب مدال‎ها و افتخارات گوناگون، در قلب و ذهن طرفداران جاودانه می‎کند. از جمله شاخص‎ترین کشتی‎گیران و ورزشکاران ایرانی که علاوه بر قهرمان بودن، لقب پهلوانی را نیز یدک می‎کشند، جهان پهلوان تختی نام دارد. شیوه زندگی و مرام غلامرضا تختی، وی را به نماد مردانگی و فروتنی تبدیل نموده است. در کارنامه ورزشی جهان پهلوان تختی افتخارات متعددی دیده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به مدال طلای المپیک 1956 ملبورن، 2 مدال طلای قهرمانی جهان و کسب عنوان نخست در بازی‎های آسیایی 1958 توکیو اشاره کرد. همچنین از رسول خادم نیز می‌توان به عنوان یکی دیگر از کشتی‎گیران پرآوازه کشورمان نام برد. عناوین بین‌المللی وی در کنار اخلاق و رفتار فروتنانه، خادم را در بین کشتی‎گیران محبوب ایرانیان قرار داده است. ناگفته نماند دارنده مدال طلای المپیک 1996 آتلانتا و دو مدال طلای قهرمانی جهان در سال‎های 1994 و 1995، به مدت پنج سال ریاست فدراسیون کشتی ایران را برعهده داشته است. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره جلب می‌کنیم.

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 65 و 97 کیلوگرم

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 65 و 97 کیلوگرم

تعداد ویدئو: 33

با تماشای دوره جذاب ویدیویی «مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 65 و 97 کیلوگرم» با ما همراه باشید. مسابقات ورزشی کشتی در المپیک ریو در دو سبک آزاد و فرنگی از چهاردهم تا بیست و یکم آگوست 2016 در سالن کاریوکا آرنا 2 با حضور نمایندگان کشورهای مختلف جهان برگزار شد. این کشورها از طریق کسب سهمیه المپیک به این تورنمنت بین‌المللی راه یافتند که از قدرتمندترین آنها می‎توان به ایران، روسیه، آمریکا، آذربایجان، ازبکستان و... اشاره کرد. در کشتی آزاد ورزشکاران پس از وزن کشی، در یکی از اوزان 57، 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم برای تصاحب مدال به روی تشک رفتند. تیم ملی کشتی ایران نیز در این دوره از مسابقات، با ترکیبی کامل از آزادکاران ایرانی در تمامی وزن‎ها حاضر شد و به امید کسب مدال به رقابت با حریفان پرداخت. در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی، آزادکار پرآوازه کشورمان از شانس‎های اصلی قهرمانی در المپیک 2016 به شمار می‎رفت. یزدانی در مرحله مقدماتی، با اقتدار از سد حریفی از کشور ترکیه گذشت و پیروزی ارزشمندی را به دست آورد. اما در مرحله یک هشتم نهایی، در کمال ناباوری از ختاگ گازیموف آذربایجانی شکست خورد و با توجه به حضور گازیموف در فینال وزن 97 کیلوگرم، به دیدارهای شانس مجدد راه یافت. در دیدارهای شانس مجدد نیز نماینده ایران پس از کسب پیروزی در مرحله نخست، در دومین دیدار خود برابر کشتی‎گیر ازبکستانی، ضربه فنی شد و با خاطره‎ای تلخ به خانه بازگشت. در وزن 65 کیلوگرم نیز میثم نصیری، آزادکار زنجانی تیم کشتی کشورمان در همان بازی نخست نتیجه را به حریف بلغارستانی واگذار نمود و خیلی زود از دور رقابت‎ها کنار رفت. بدین ترتیب نمایندگان کشتی آزاد ایران در اوزان 65 و 97 کیلوگرم از راهیابی به مراحل بالاتر باز ماندند و موفق به کسب مدال نشدند. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره جلب می‌کنیم.